Tussenstand vaccinatiebeleid (31/01)
De laatste update rondom de vaccinatiestrategie was op 12 januari. In het eerste kwartaal zouden bewoners in de zorg en vele medewerkers in de zorg aan de beurt moeten komen en in het eerste half jaar ouderen die zelfstandig wonen. Dan volgen mensen tussen de 18 en 60 jaar met een medische indicatie.
Het vaccineren van de grote groep 18 tot 60 jaar zónder medische indicatie nemen de GGD en huisartsen samen op zich. Dit zou plaatsvinden in mei tot augustus.
In de regio Rotterdam – Rijnmond worden nu 15 – 20 locaties ingericht voor degene die mobiel zijn. De priklocaties die nu al bekend zijn, zijn:
– Paviljoen bij Rotterdam The Hague Airport
– Van Nelle Fabriek in Rotterdam
– Sporthal Den Oert in Nissewaard
– Recreatiecentrum De Staver in Sommelsdijk
– Sporthal Schenkel in Capelle aan den IJssel
– Sporthal Groenoord in Schiedam
De eerstvolgende groep die aan het eind van januari aan de beurt is voor het vaccin, zijn de 90+ers. Deze krijgen een uitnodiging van de huisarts en er wordt een afspraak gemaakt bij de GGD-locatie of voor thuis.
Bron: GGD Rotterdam-Rijnmond / AD